X
تبلیغات
دورکار

 

 ؟

چگونه موی خود را مرتب و به آن فرم دهیم ؟

این روزها در ژورنالها آرایشی مدلهای درهم و شلوغ مو بسیار به چشم می خورد . این مدل در هر سنی طرفداران خاص خود را دارد . موهای شما چه کوتاه باشد چه بلند به ترتیب زیر فرم و استیل درهم و شلوغ به خود می گیرد و به چهره ی شما نوعی زیبایی طبیعی  و شادابی می بخشد. در ضمن چهره را جوان تر نیز نشان می دهد.

 

1-      استفاده از موسهای فرم دهنده

موس از آن جهت بکار برده می شود زیرا رطوب کافی را به موها می رساند و ساقه های مو  را بدون آنکه چرب کند ، به اندازه ی دلخواه مرطوب و نم دار می کند و فرم دادن به مو را نیز آسان تر و با دوام تر. از کف دست می توان به عنوان مقیاسی برای مقدار مورد نیاز موس استفاده کرد . با کمک هر دو دست موس را بر روی طول ساقه های مو به آرامی بمالید  . با بکار بردن موس به نتیجه ی رضایت بخش تری دست خواهید یافت.

 

 

2- از وسط سر فرق باز کنید.

در جلوی یک آینه بایستید و با یک شانه ی دم باریک از وسط بینی  فرق سر را تعیین کرده و این خط را تا ناحیه ی تاج سر ادامه دهید بطوری که کل موهای جلوی سر تان به دو قسمت مساوی تقسیم شود . فرق وسط چهره را کوچکتر ، صورتهای گرد را کشیده تر و لاغرتر نشان می دهد .

 

 

 

3-  با کمک انگشتان دست و حرارت سشوار موهای پشت سرتان را خشک کنید.

انگشتان دست را در لابلای موهای پشت سرتان به آرامی حرکت دهید و اجازه بدهید که گرمای سشوار از لابلای انگشتان و موهایتان عبور کند.

 

4- موهای پشت سرتان را با استفاده از کرم فرم دهنده بصورت درهم و شلوغ فرم دهید.

مقداری از کرم فرم دهنده را بر روی کف دستان خود بمالید و سپس بطور ناهموار و نامرتب بر موهای پشت سر بمالید. برای اینکه حالت درهمی و شلوغی مو بهتر ایجاد شود دستهای خود را به حالت دایره وار در لابلای موهای سر حرکت دهید.

 

5- در نیمه ی چپ فرق سر ، موهای چتری و جلوی صورت را با استفاده از کرم مو فرم دهید.

 نحوه ی فرم دادن موهای جلوی سر در شکل نشان داده شده است . ابتدا مقدار کمی از کرم را به نوک انگشتان خود بمالید . سپس به آرامی آن را در امتداد تکه های نازک انتخاب شده ی موی جلوی سر بمالید .تا آنجا که می توانید موها را با کمک انگشتان به سمت چپ حرکت دهید (به حالت جارو کردن ) .می توانید تکه های مو را به حالت زیگزاک نیز عقب و جلو کنید . مراقب باشید تا مقدار زیادی از مواد فرم دهنده بر روی موها مالیده نشود زیرا باعث چسبناکی و سنگین شدن موها می شود.

 

6- در نیمه ی راست فرق سر ، موهای چتری و جلوی صورت را با استفاده از کرم مو فرم دهید.

 نحوه ی فرم دادن موهای جلوی سر در شکل نشان داده شده است . ابتدا مقداری از کرم را به نوک انگشتان خود بمالید . سپس به آرامی آن را در امتداد تکه های نازک انتخاب شده ی موی جلوی سر بمالید تا آنجا که می توانید موها را با کمک انگشتان به سمت راست حرکت دهید (به حالت جارو کردن ) . می توانید تکه های مو را به حالت زیگزاک عقب و جلو کنید . مراقب باشید تا مقدار زیادی از مواد فرم دهنده بر روی موها مالیده نشود زیرا باعث چسبناکی و سنگین شدن موها می شود.

 

 

 

7-در آخر هم با استفاده از کرم فرم دهنده دو طرف سر را به حالت شلوغ و درهم فرم دهید.

با استفاده از کرم فرم دهنده موهای دو طرف سر را با حرکت دایره وار نوک انگشتان دست ، ژولیده و درهم کنید. تا آنجا که می توانید و به هر اندازه که دلتان می خواهد موهایتان شلوغ تر و درهم تر به نظر برسد ، تکه های پائین موی سر را به طرف بیرون برانید . ( باز به حالت جارو مانند ) .

 بدین ترتیب موهایی با استیل و فرمی زیبا خواهید داشت که چهره ی شما را جوانتر و شاداب تر نشان می دهد.

 
 


تاریخ : پنج‌شنبه 19 اردیبهشت‌ماه سال 1387 | 12:04 ق.ظ | نویسنده : دنیا | نظرات (0)

کد قفل کردن راست کلیک