X
تبلیغات
دورکار

امروز در مورد چند شینیون ساده توضیح می دهم که هر کسی می تواند بدون مراجعه به آرایشگر آن را به سادگی در منزل انجام دهد و از داشتن موهایی آراسته و زیبا لذت ببرد.

 

شینیونهای ساده با دم اسبی و بوکل های(پیچ های گرد) ساده :

 

بوکل چینی :

در اینجا سعی می کنم مراحل ایجاد یک بوکل ساده ی چینی را همانطور که بر روی مو  انجام می دهم به ترتیب برایتان بنویسم:

1- موها را به شکل دم اسبی مرتب کنید . می توانید دم اسبی را بالای تاج سر یا پائین ببندید . فرق زیادی نمی کند و بستگی به سلیقه ی شخصی شما دارد.

2- یک چوب مو ( hairstick ) را  که در مدلهای چینی از آن استفاده می شود و در شکل نشان داده شده است  انتخاب کنبد  و به طور افقی در قسمت ریشه ی مو یا انتهای دم اسبی بگذارید.

3- در قسمت بعدی دم اسبی را به دو قسمت مساوی تقسیم می کنیم. یک قسمت در بالای چوب دم اسبی قرار می گیرد و دیگری در پائین دم اسبی قرار می گیرد.

4- سپس دو دسته ی مو را در دو جهت مخالف در اطراف بست ( کش مو) دم اسبی بپیچید و آن رادر اطراف چوب مو hairstick حلقه کنید.

5- سپس با سنجاق های ساده و تزئینی بوکل ایجاد شده را در قسمتهای بالا و پائین محکم کنید

 

 

چگونه یک بوکل ساده ی زیبای دم اسبی درست کنیم :

1-   از تیزی تا تیزی گوش بطور افقی و به سمت عقب سر موها را جدا کرده و تقریبا نزدیک به بالای سرتان موها را دم اسبی می کنیم . این مقدار مو تقریبا نصف حجم موهای شما را دربر می گیرد .

2-      موهای باقی مانده در قسمت پائین را به دور دم اسبی بپیچید و یک بوکل زیبا در اطراف دم اسبی ایجاد کنید.

3-      هنگامی که بوکل کامل شد آن را با سنجاق ثابت و محکم کنید. بوکلی ساده و زیبا با دم اسبی ایجاد کرده اید.

4-   بطور دلخواه و سلیقه ای می توانید دم اسبی را هم بهدور بوکل ایجاد شده بپیچید و یک بوکل بزرگ ایجاد کنید و آن رانیز با سنجاق ثابت و محکم کنید.

 

 

 

بوکل ساده با بافت:

1-      در قسمت وسط سر موها را دم اسبی کرده و با روبان یا کش سر آن را ثابت کنید .

2-   دم اسبی را نیز به دم قسمت تقسیم کرده و هر دو دسته رانیز بار دیگر دم اسبی می کنیم . دم اسبی سمت چپ و دم اسبی سمت راست.

3-      هر دو دم اسبی را می بافیم و انتهای آن را با کش ظریف بافت می بندیم

4-   سپس یکی از بافتها را در جهت عقربه های ساعت و دیگری را خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت به دور دم اسبی می پیچیم و یک بوکل ایجاد می کنیم.

5-      و بوکل ایجاد شده توسط هر دو بافت را با سنجاق ثابت و محکم می کنیم.

 

 

 

 

یک شینیون ساده ی دم اسبی:

1-      موها را با دقت شانه کرده و در نزدیک تاج سر یا در پائین نزدیک گردن بسته به سلیقه ی خودتان دم اسبی کنید و با کش مو یا بست مو آن را ببندید .

2-      دم اسبی را به دو قسمت تقسیم کرده و به شکل مارپیچ به دور یکدیگر بپیچید  و انتهای آن را با کش بافت ببندید. در شکل نشان داده شده است.

3-      سپس به حالت جمبره آن را به دور دم اسبی بپیچید و به اندازهای که طول موهایتان اجازه می دهد بوکل بزرگ یا کوچک ایجاد کنید و انتهای آن را در زیر بوکل پنهان کنید و با سنجاق آن را فیکس کنید . از سنجاق سر های زیبا برای درخشش بیشتر ان استفاده کنید.

 

 

 شاد باشید.تاریخ : سه‌شنبه 24 اردیبهشت‌ماه سال 1387 | 04:30 ب.ظ | نویسنده : دنیا | نظرات (0)

کد قفل کردن راست کلیک