X
تبلیغات
مجتمع فنی

کوتاهی

پایه و اساس کوتاه کردن مو :

مدل های مختلف مو بر اساس زاویه های متفاوتی که مو بر اساس آن کوتاه می شود بوجود می آید. در بعضی از مدلها کوتاهی فقط از یک زاویه استفاده می شود مثل مدل مصری ساده که مو با زاویه ی صفر و مدل تیفوسی که مو با زاویه نود درجه کوتاه می شود . در بعضی از مدلها ، مو ی سر با استفاده از چند زاویه ی متفاوت کوتاه می شود . مانند مصری فانتزی که از زاویه صفر و نود استفاده می شود یا یا مدل قارچی که باز با زاویه های صفر و نود و در مدل های قارچی فانتزی از زاویه های چهل و پنح درجه نیز استفاده می شود . بنابراین  با کوتاه کردن قسمت های مختلف سر با زوایای متفاوت مدل های متفاوت ایجاد می شود . در زیر حالت های مختلف کوتاه کردن مو با زاویه های متفاوت نشان داده شده است.  ثابت و درست نگه داشتن مو  در این زاویه ها اساس و پایه ی کوتاه کردن مو را تشکیل می دهد. بدون شناخت این زاویه ها و درست نگه داشتن مو در حالت موردنظر هرگز  به یک کوتاهی دلخواه و شیک نمی رسیم .

برای کوتاه کردن مو از زاویه های صفر، چهل و پنج ، نود، صدو ده ، صدو سی و پنج و صدو هشتاد استفاده می کنیم.  

 

                                   

در شکل های بالا مو با زاویه ی نود درجه و عمود بر پوست سر نشان داده شده است. تکه ی مو کاملا شانه شده و صاف به طرف بالا کشیده می شود. انتهای مو را بین دو انگشت گرفته و قد مو را به اندازه ی دلخواه با زاویه ی نود کوتاه می کنیم 

    

                     

 

در شکل های بالا مو به زاویه ی صفر درجه کوتاه می شود . هر لایه از مو در جای خودش به سمت پایین شانه می شود و به سمت چپ و راست کشیده می شود . مو را در مکان خودش به سمت پایین شانه کرده و مماس با پوست بدن با دو انگشت لایه ی مو را نگه داشته و پشت انگشتان هرچه بود به اندازه ی دلخواه کوتاه می کنیم .

هر چه از زاویه ی نود به سمت بالا مو را مایل نگه دارم زاویه مو به صد و ده درجه و صدو سی و پنج درجه و صد و هشتاد  درجه نزدیک می شود . ( صد و هشتاد در واقع همان زاویه ی صفر درجه ولی در سمت مخالف است .

 

 

 

 

 

شکل بالا نحوه ی گرفتن لایه های ی مو  را در  زوایای چهل و پنج و نود درجه نشان می دهد .

به خاطر سپردن اینزوایا بسیا مهم می باشد. به امید خدا انواع کوتاهی ها را شروع می کنم ولی نمی توانم عکس های مرحله به مرحله را در وبلاگ بگذارم . این تصاویر را گذاشتم تا هر وقت مثلا گفتم پشت سر با لایه ی صفر درجه کوتاه می شود بتوانید مجسم کنید.  

                                                                            با مهر و اردات همیشگی .........دنیا  

 تاریخ : شنبه 12 اردیبهشت‌ماه سال 1388 | 02:36 ق.ظ | نویسنده : دنیا | نظرات (0)

کد قفل کردن راست کلیک