X
تبلیغات
دورکار

 

 

مانیکور و پدیکور ناخن ها :

مانیکور :

به عکل سوهان کردن ناخن و زدودن و گرفتن گوشت های اضافه ی دور ناخن های دست بطوری که به بافت های اطراف ناخن آسیبی وارد نشود مانیکور گفته می شود .  

 

 

پدیکور :

به عکل سوهان کردن و زدودن و گرفتن گوشت های اضافه ی دور ناخن های پا بطوری که به بافت های اطراف ناخن آسیبی وارد نشود پدیکور گفته می شود .    

 

برای انجام عمل پدیکور و مانیکور رعایت بهداشت بسیار ضروری است. بهتر است هر فرد برای خود ابزار مانیکور اختصاصی داشته باشد و هر بار که به آرایشگاه می رود آن را با خود برای استفاده به همراه ببرد زیرا یکی از راه های شیوع بیماری های مسری مانند ایدرز و هپاتیت و ... همین تیغه ها وابزارهای پدیکور و مانیکور است.  

 

 

دستهای آرایشگر و دستهای مشتری هردو باید تمیز و ضد عفونی شده باشند. یک حوله ی تمیز سفید در زیر دستهای مشتری پهن کرده و با ابزار استریل شروع به کار می کنیم.

بهتر است از انگشت کوچک شروع به مانیکور کرده تا به شست برسیم .  اول سوهان کاری را شروع می کنیم .عمل سوهان کردن باید به شماره های 1 و 2 در هر دو طرف و یک دور هم برای زیر ناخن انجام شود تا بلندی ناخن بطور قرینه شکل بگیرد. یعنی هر بار سوهان با دو حرکت در هر طرف ناخن و یک حرکت از زیر ناخن به حرکت در می آید و دوباره این عمل تکرار می شود تا جایی که ناخن به شکل مناسب برسد. 

 اگر مشتری مدل چهار گوش خواست روی سر ناخن بیشتر کار می کنیم    

 

 Beautiful Nails And Fingers Stock Image

 و اگر مدل گرد خواست در دو طرف ناخن بیشتر کار می کنیم .  

 

Fingers Royalty Free Stock Images

  بعد از اینکه هر دو دست را سوهان زدیم در ظرف تمیزی مقداری اب و صابون به همراه مقداری نرم کننده ریخته و دستهای مشتری را به مدت 20 دقیقه در محلول مورد نظر می گذاریم تا گوشتهای دور ناخن نرم تر شود . بعد با ابزاری به نام گوشت گیر اول گوشت ها را به طرف بالا زده و بعد گوشتهای اضافه را می گیریم .  حرکت را از یک طرف شروع کرده و به طرف دیگر ختم می کنیم و در پایان کار با روغن بچه دور انگشتان را ماساژ می دهیم .  

 

برای لاک زدن فرچه را روی ناخن می گذاریم و آن را به روی ناخن می لرزانیم تا لاک یک دست بر روی ناخن کشیده شود . 

 

 

 

 

رشد طول ناخن دست سه برابر ناخن پاست.  

 

اگر خواستیم فرنچ بگذاریم بعد از اینکه لاک ناخن خشک شد یک لایه چسب نواری روی ناخن می گذاریم و بعد ناخن را لاک سفید می زنیم . و تا خشک نشده چسب را بر نمی داریم.    

 

 

   همین مراحل را نیز برای پدیکور پا انجام می دهیم.  

 

 

برای داشتن دستهایی زیبا و با طراوت هنگام شستشو حتما از دستکش استفاده کنید و حداقل هفته ای سه بار دستهایتان را محلول عسل و زیتون و گلیسیرین ماساژ بدهید. کرم ها و لوسیون وهای آماده هم در فروشگاهها هست که می توانید تهیه کنید.  

 

 

Hands 

 

 

 

 

 

شاد و سربلند باشید  

با مهر و ارادت همیشگی ............. دنیا  

 تاریخ : جمعه 30 مرداد‌ماه سال 1388 | 06:06 ب.ظ | نویسنده : دنیا | نظرات (0)

کد قفل کردن راست کلیک